joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

     З 4 по 10 грудня в Ківерцівському медичному коледжі проводився Всеукраїнський тиждень права. Він включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

     Всі 30 положень цього документу  та інформація щодо проведення Всеукраїнського тижня права були  висвітлені на стенді «Правовий вісник» у холі коледжу .

     В читальній залі бібліотеки Ларисою Полійчук було створено тематичну книжкову виставку «На паралельних дорогах прав і обов’язків».

    Про права людини та їх захист розповідали запрошені: начальник відділу у справах дітей РДА Наталія Скубій, начальник відділу «Ківерцівське бюро правової допомоги» Вероніка Ольшевська, начальник районного відділу з питань пробації підполковник внутрішньої служби Ольга Захарчук, адвокат Віктор Лисюк, старший інспектор ювенальної превенції майор поліції Тетяна Пущинська, начальник районного відділу УДСНС України  Андрій Кузьмов,  інженер з охорони праці коледжу  Ольга Вашкевич.

Лекції, бесіди, дискусії, перегляд фільмів – важлива інформація, яка зацікавила студентів.

       Начальник відділу  у справах дітей РДА Наталія Скубій ознайомила студентів з основними завданнями  своєї служби, наголосивши, що без дотримання прав неможливе нормальне існування та розвиток дітей в суспільстві. Всі присутні мали змогу поставити запитання Наталії Петрівні та отримати вичерпні відповіді.

      Начальник районного відділу з питань пробації,  підполковник внутрішньої служби Ольга Захарчук  привернула увагу до проблеми насильства над дівчатами, жінками та серед підлітків. Відомо, що насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. Емоційно сприймалось відео «Насильство у сім’ї щодо жінок» та «Підліткова агресія. Булінг». Жорстокість серед підлітків, агресія і залякування однокласників, одногрупників є серйозною проблемою в Україні. Інформація особлива на часі, оскільки в  листопаді в Україні проходила  міжнародна акція 16 днів проти насильства.

      Ольга Захарчук  відмітила, що Кримінальним кодексом України запроваджено ряд нових, альтернативних позбавленню волі, видів кримінальних покарань, виконання яких  покладено на спеціалізовану державну службу, яка знаходиться поза поліцією та в’язницею – службу пробації.

     Під час зустрічі з  начальником  відділу «Ківерцівське бюро правової допомоги» Веронікою Ольшевською було переглянуто фільм «Права людини». Акцентувалась увагу на конституційних правах людини . Студенти  ознайомились  з переліком основних прав, які закріплені в Загальній декларації прав людини. Потому було обговорено права, які порушуються у повсякденному житті, та вирішення їх по суті.

     Адвокат Віктор Лисюк  розповів студентам про  права неповнолітніх, види правопорушень, вік кримінальної відповідальності та обмеження для осіб, що мають судимість. Для вироблення у неповнолітніх правової свідомості їм було роз’яснено певні закони України, наголошено на норми поведінки, обов'язки перед суспільством та їх адміністративна та кримінальна відповідальність за вчинення різного роду правопорушень.

     Приємно, що наші студенти мають правову підтримку, адже у разі виникнення питань, вони можуть звертатися до відділу «Ківерцівське бюро правової допомоги» або до Луцького місцевого центру з надання БВПД.

     Старший інспектор ювенальної превенції майор поліції Тетяна Пущинська розповіла студентам, що ювенальна превенція – запобігання вчиненню правопорушень дітьми та проявам небезпеки відносно них. Дієвим інструментом попередження правопорушень у підлітковому середовищі є  заборона відвідування дітьми розважальних закладів та закладів громадського харчування у вечірній та нічний час. Були обговорені питання щодо запобігання торгівлі дітьми, так як торгівля людьми є особливо тяжким злочином в Україні, а діти – це найцінніший скарб нашої держави.  Студенти були проінформовані щодо невтішної статистики злочинів, що здійснюється неповнолітніми та про наслідки до яких вони можуть привести.

      Ольга Вашкевич, інженер з охорони праці Ківерцівського медичного коледжу, ознайомила студентів першого курсу лікувального відділення з правовими аспектами поведінки студентів під час пожежі.

     Андрій Кузьмов, начальник районного відділу у УДСНС України, спілкуючись з студентами ІІІ курсу сестринського відділення, ознайомив їх з правилами пожежної безпеки в індивідуальних житлових будинках, поведінкою під час виявлення боєприпасів.

     Кураторами академічних груп був проведений Всеукраїнський урок «Права людини».

     Слід відмітити, що тиждень правових знань був надзвичайно пізнавальним, змістовним, динамічним.

                                                         Світлана Радченко, викладач основ права

 

 

 
Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru