joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

     2 березня 2019 року в Ківерцівському медичному коледжі відбулося інтегроване відкрите заняття на основі компетентнісного підходу з використанням інтерактивних технологій навчання. Проблему розвитку аеробної (розвивається в середовищі з киснем) інфекції підняли три викладача – Наталія Недільська (хірургія), Валентина Кислюк (акушерство), Василь Дутік (невідкладні стани) та студенти 4 курсу відділення "Лікувальна справа".  

     Мотивація навчальної діяльності вагома, адже інфекція в хірургії та акушерстві – це одна з найактуальніших і вічних  проблем медицини. Широке розповсюдження гнійно-запальних захворювань спостерігається у всіх країнах і становить 30-35 % від хірургічно-акушерських хвороб як наслідок широкого і безконтрольного застосування антибіотиків і їх мутагенної дії на мікроорганізми, які стають антибіотикорезистентними.

     Вельми частою причиною виникнення тяжких гнійних ускладнень, сепсису виявляються інфекції з локалізацією в черевній порожнині.

     Гострий апендицит – одне з найбільш поширених гострих хірургічних захворювань органів черевної порожнини. Може виникнути в будь-якому віці, проте частіше у віці 15-59 років. У людей старшого і похилого віку це захворювання перебігає з ускладненнями гнійно-септичного характеру.

     Розвиток гнійної інфекції у жінок, як правило, є наслідком гострих запальних процесів придатків матки або ускладнень, що виникають в післяабортний і післяпологовий періоди.

     Фельдшер сімейної медицини приймає безпосередню участь на всіх етапах лікування хворого з гнійною патологією і повинен вміти розпізнавати гнійні захворювання, приймати вірну тактику, брати участь в консервативному і оперативному лікуванні, готувати пацієнта до обстежень, вести післяопераційний догляд за хворими.

     Хуанді, давній китайський імператор (2698-2598 р.р. до н.е.) казав : "Медицина не може врятувати від смерті, але спроможна продовжити життя, зміцнити мораль­ність, заохочуючи доброчесність, переслідуючи порок — цього смертельного ворога здоров’я,— може вилікувати багато недуг, що уражають людство, і робить сильнішими державу й народ своїми порадами".

     Заняття проходило у формі круглого стола з використанням сучасних психолого-педагогічних технологій, таких, як "мозковий штурм" з активним пошуком істини з багатьма варіантами запропонованих ідей, кейс-метод у вигляді педагогічної техніки "шести капелюхів", побудований на застосуванні паралельного мислення, коли умовні капелюхи різних кольорів, а це різні сторони конкретної життєвої ситуації, співпрацюють один з одним для ефективного вирішення медичної проблеми. На занятті використовували також інтерактивні технології  – роботу в малих групах, роботу в парах під час практичного тренінгу. Проведена вайбер-консультація з завідувачем відділення детоксикації Луцької міської клінічної лікарні, лікарем вищої категорії,  Ігорем Леонідовичем Гордійчуком. Для узагальнення і закріплення знань з проблем розповсюдження інфекції в медицині показано відеоматеріали: "Гострий апендицит більше не лікуватимуть хірургічно?", "Медичні нанороботи", "Лапароскопія в гінекології", "Гемодіаліз".

     Студенти-випускники з зацікавленням підійшли до вирішення медичних завдань, були активними, відчувалося накопичення знань, набутих протягом всіх років навчання; корисну інформацію презентували як пошукову роботу: "Кількість абортів в Україні та їх основні причини", "Захворюваність на гострий апендицит за віком", "Септичний шок і його причини".

         Викладачі циклових комісій акушерства і хірургії вдячні, що заняття відвідали: директор коледжу д.б.н. Тетяна Комшук, заступник директора з навчальної роботи Світлана Буйволенко, завідувачка сестринсько-акушерського відділення Лілія Климовець, методист коледжу Оксана Фурман,  колеги-медики, викладачі інших спеціальностей.

         Фото з відкритого заняття репрезентувала викладач хірургії Тетяна Маєвська.

Голова ЦМК хірургічних дисциплін Н. Недільська,

Голова ЦМК акушерських дисциплін В. Кислюк,

Викладач хірургії В. Дутік.


n1
n1 n1
n6
n6 n6
n4
n4 n4
n8
n8 n8
n9
n9 n9
n2
n2 n2
n3
n3 n3
n7
n7 n7
n5
n5 n5

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru