22 лютого 2024 року в коледжі відбувся неординарний захід. Проведено відкрите заняття-конкурс «Честь професії. Конкурентоспроможність фахівців первинної ланки медичного обслуговування населення».
22 лютого 2024 року в коледжі відбувся неординарний захід. Проведено відкрите заняття-конкурс «Честь професії. Конкурентоспроможність фахівців первинної ланки медичного обслуговування населення». Захід провели викладачі-клініцисти хірургії та акушерства: спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист Наталія Недільська та спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист Валентина Кислюк.






Студентами-учасниками виявили бажання стати випускники Лікувального відділення: Бегаль Ірина, Вітко Ілля, Іщук Дарина, Кантерук Дарина, Кантерук Христина, Лисюк Віра, Павлюк Дмитро, Цимбалюк Анастасія. Під час заняття-конкурсу викладачі застосували сучасні інтерактивні педагогічні технології: відповіді на питання репродуктивного рівня, незакінчене речення, комп’ютерний тестовий контроль знань. Студенти виявили клінічне мислення і активну роботу в команді під час опрацювання клінічних ускладнених ситуаційних задач «Коло ідей» з освітніх компонентів Хірургія та Акушерство.



Основна частина заняття була проведена з використанням технології «Робота в трійках» за жеребкуванням. Обрано проведення імітаційних ділових ігор за трьома робочими місцями: «Реанімаційні заходи у дорослого на станції метро з використанням дефібрилятора та реанімація новонародженого в пологовій залі», «Діагностика, невідкладна допомога при закритому переломі плеча на ФАПі», «Діагностика і допомога при кровотечі в третьому періоді пологів з ручним відділенням і видаленням посліду».
Як самостійну роботу випускники продемонстрували відеоролики, створені самотужки з важливих аспектів медичної діяльності: «Накладання турнікета при пошкодженні плечової артерії», «Відновлення прохідності дихальних шляхів методом застосування орофарингеального повітревода та ларингеальної маски», «Техніка визначення розмірів тазу». Відеоматеріали виконані якісно і будуть використовуватися на практичних заняттях.
Новинкою у викладацькій діяльності було застосування інтерактивної технології Лепбукінг за участі викладачів-коучів. З запропоновами темами учасники справилися у творчий і креативний спосіб, створили лепбуки (книжки-складанки): «Пневмоторакс», «Реклама коледжу», «Викидні». Захист лепбуків проходив цікаво, емоційно, акцентовано увагу на важливому.
Протягом конкурсу використано презентацію з звуковим супроводом, що неабияк оживило заняття, спонукало до відкритості, взаємодії, спільного бажання прийти до важливих професійних та моральних завдань медика.
Викладачі і студенти-конкурсанти висловили вдячність всім, хто відвідав наш захід. Директорка доцент, д.біолог.н. Тетяна Комшук прийняла участь у нагородженні студентів і присвоєнню їм номінацій: за активність, за знання, за вміння, за рефлексію, за креативність, за професійність, за компетентність, за взаємодію, за милосердя. А Перше місце посів студент групи Л 07/3 Дмитро Павлюк.
Хочеться, щоб проведене заняття-конкурс залишило слід в підсумку навчання в Ківерцівському фаховому медичному коледжі, було поштовхом до продуктивної професійної діяльності та прикладом для молоді, що буде вступати на навчання до нашого коледжу.
Спеціаліст вищої атестаційної категорії, викладач-методист Наталія НЕДІЛЬСЬКА
Спеціаліст вищої атестаційної категорії, викладач-методист Валентина КИСЛЮК