Логотип

Ківерцівський фаховий
медичний коледж

Ківерцівський фаховий
медичний коледж

Перший Волинський форум медичних інновацій

20 жовтня 2023 року т.в.о. директора Ківерцівського фахового медичного коледжу Тетяна Комшук та методист коледжу Оксана Фурман відвідали Перший Волинський форум медичних інновацій.

20 жовтня 2023 року т.в.о. директора Ківерцівського фахового медичного коледжу Тетяна Комшук та методист коледжу Оксана Фурман відвідали Перший Волинський форум медичних інновацій. Організатори заходу – Агенція регіонального розвитку Волинської області разом з партнерами Askep, Misu, Управлінням охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації, Ukrainian Cluster Alliance. На форумі були присутні народні депутати України Ірина Констанкевич та Вячеслав Рубльов, заступник голови  Волинської обласної ради Григорій Пустовіт та заступниця начальника Волинської обласної військової адміністрації Мирослава Якимчук, представники медичних закладів Волинської області та представники бізнесу.  Форум транслювався онлайн ще в 8 областях України, а також в 20 лікарнях, в тому числі з тимчасово окупованих територій України.

Інновації в медичній сфері презентували головні учасники форуму: українські компанії MISU та ASKEP. Компанія MISU, яка входить в 50 ТОП найкращих  стартапів світу, презентувала смарт годинник, що здійснює повний моніторинг здоров’я: артеріальний тиск, частоту серцевих скорочень, рівень стресу, аритмію, вимірювання температури тіла, відстеження якості сну, вимірювання рівня кисню в крові і інше. CEO компанії MISU  Володимир Шевчук підкреслив, що основна цінність годинника – можливість вчасно попередити критичний стан, адже виміри здійснюються кожні 12 хвилин з точністю більше ніж 80%.

Владислав Камінський, CEO компанії ASKEP.net, яка спеціалізується на розробці рішень для автоматизації робочих процесів медичних закладів, зазначив, що мета компанії – забезпечити ефективну взаємодію між пацієнтом, лікарем та державою. Для цього закладам охорони здоров’я пропонують швидкий хмарний продукт. За його допомогою медичний працівник може вести медичну історію зі смартфону, планшета, без прив’язки до конкретного робочого місця. Інтеграція з медичним застосунком MISU та MIC Askep допоможе лікарю покращити якість діагностики пацієнта та запобігти фатальним випадкам. Українські бізнесмени щиро подякували Волинській області за зацікавленість у застосуванні інноваційних медичних продуктів.

Іноземним досвідом в сфері медичних інновацій в ЄС поділилися в форматі онлайн спікери Сандер Ван Бум (компанія 4 MedBox), а також Марина Коршевнюк (компанія   Apixmed). Особлива увага була присвячена питанню ментального здоров’я.

Надзвичайно продуктивно пройшли панельні дискусії на теми перспектив діджиталізації медичної сфери та підвищення кваліфікації медичного персоналу,  а також перспектив розвитку інновацій в комунальних медичних закладах Волині. Народна депутатка України Ірина Констанкевич зазначила, що питання ментального здоров’я після пандемії COVID,  а також у зв’язку з війною піднімалося у ПАРЄ. Окрема увага була приділена обговоренню теми підготовки та навчанню психологів, психологічній реабілітації. Учасники обговорювали також актуальність застосування таких інновацій в сфері паліативної допомоги для діток, адже саме там потрібен швидкий моніторинг.

На заході в форматі онлайн був присутнім гість з Америки – Dr.Grant M.Wood, керівник технологій у відділі клініки геноміки у Family Health History (USA), який поділися з учасниками досвідом дослідження генів поколінь і їх впливу на здоров’я членів сімей.

Завершальна панельна дискусія на тему кластерів поставила не крапку, а кому в заході, адже її учасники обговорили перспективи створення першого медичного кластеру на Волині. Було також досягнуто домовленостей щодо створення за результатами форуму робочої групи по розвитку інновацій у медичній галузі.

    

 

Поділитися:

Facebook
Telegram

Написати нам