Логотип

Ківерцівський фаховий
медичний коледж

Ківерцівський фаховий
медичний коледж

Проведення методичного тижня терапевтичних дисциплін ЦМК професійної та практичної підготовки

    З метою удосконалення інформаційно-просвітницької роботи членами ЦМК проведено тиждень ЦМК професійної та практичної підготовки (терапевтичний цикл №1).  П’ять днів  тижня були насиченими заходами, які висвітлювали важливі, актуальні  питання, такі як: толерантність, профілактика захворювань на  цукровий діабет, ХОЗЛ та боротьба з тютюнопалінням.

     З метою удосконалення інформаційно-просвітницької роботи членами ЦМК проведено тиждень ЦМК професійної та практичної підготовки (терапевтичний цикл №1).  П’ять днів  тижня були насиченими заходами, які висвітлювали важливі, актуальні  питання, такі як: толерантність, профілактика захворювань на  цукровий діабет, ХОЗЛ та боротьба з тютюнопалінням.

Методичний тиждень терапевтичних дисциплін тривав з 16 до 20 листопада. У заходах брали  участь викладачі:  С.І. Шип, Л.В. Бегаль,  Н.Л. Вірук, Н.В. Троцюк, Н.О. Шип, бібліотекар коледжу – Л.П. Полійчук; гуртківці та студенти 2 – 4 курсів.

В рамках  тижня  було проведено такі заходи:

16.11.20 (понеділок)

16 листопада – Міжнародний день толерантності.

1. Вебінар на тему: «Толерантність починається з мене…» Підготувала та провела викладач – Шип С. І.

2. Флешмоб, присвячений  Міжнародному  дню толерантності. Підготували та провели викладач – Шип С. І. та студенти 3 курсу 1 мс. гр.

3. Тематична викладка літератури в бібліотеці коледжу, підготувала бібліотекар коледжу – Полійчук   Л.П..

     Про толерантність не йдеться у клінічних протоколах лікування. Толерантності не завжди вчать у школі та у закладах вищої  освіти. Але це навичка, на рівні «soft skills», без якої сьогодні просто неможливо працювати у сфері надання медичних послуг. Адже успіх закладу охорони здоров’я визначає не тільки розвинена професійна компетентність медичних працівників, а й особистість лікаря та медсестри, їх моральність і толерантність.

Толерантність це – про вихованість, стриманість, рівність.

Толерантність, як професійна компетентність медичного працівника, визначається у психологічній готовності до терпимості, позитивній взаємодії, однаково доброзичливому ставленні та поваги до пацієнтів, незалежно від  національності,  релігійних переконань, гендерної приналежності, соціального середовища, орієнтації, анатомо-фізіологічних особливостей, стану здоров’я,тощо.

17.11.20 (вівторок)

1. Бесіда та вікторина на тему: «Організація заходів з метою профілактики захворювань та діяльнісна участь медичної сестри у їх проведенні». Підготувала та провела викладач, керівник гуртка – Бегаль Л.В..

2. Тематична викладка літератури в бібліотеці коледжу. Підготувала бібліотекар коледжу – Полійчук   Л.П..

     17.11.2020  була  проведена інтелектуальна вікторина –  «Організація заходів з метою профілактики захворювань та діяльнісна участь медичної сестри у їх проведенні» під керівництвом викладача терапевтичних дисциплін Бегаль Л. В.. В конкурсі брали участь 2 команди студентів  4 курсу сестринсько-акушерського відділення. Учасники цього заходу підготували кросворди для команди суперників, продемонстрували презентації, що висвітлювали тему  профілактики захворювань, показали високий рівень   не тільки теоретичних знань з терапевтичних навчальних дисциплін, а й  знань з різних галузей медицини.

18.11.20 (середа)        

1. Відеолекторій на тему: «Цукровий діабет та його профілактика».  Підготувала та провела викладач – Вірук Н. Л..

2.Тематична викладка літератури в бібліотеці коледжу.                       Підготувала бібліотекар коледжу – Полійчук   Л.П..

     14 листопада  –  Міжнародний день боротьби з цукровим діабетом.  18.11.20 відбувся відео лекторій «Цукровий діабет та його профілактика».  В заході взяли участь студенти 4 курсу лікувального та сестринського відділень. При проведенні відео лекторію акцентувалась увага на таких моментах  як поширеність, причини, види діабету, а також  основні клінічні прояви цієї хвороби. Звичайно, говорили і про  ускладнення від цукрового, пов’язані з ураженням судин. Саме ускладнення є основною причиною смерті хворих на діабет. Цукровий діабет – це невиліковне захворювання, тому дуже важлива профілактика. Вона включає такі фактори: раціональне харчування, рухова активність, зниження ваги, відмова від алкоголю, правильна реакція на стрес, відмова від неконтрольованого прийому медикаментів.

19.11.20 (четвер)

19 листопада – Міжнародний день відмови від паління.

1. Бесіда на тему: "Життя без тютюну".                                                          Підготувала та провела викладач, керівник гуртка – Троцюк Н.В.

2. Тематична викладка літератури в бібліотеці коледжу.                              Підготувала бібліотекар коледжу – Полійчук   Л.П.

19 листопада було проведено засідання медсестринського гуртка

(керівник Троцюк Н.В.) Зустріч  присвячена Міжнародному Дню відмови від паління. День відмови від паління, що відзначається щорічно в третій четвер листопада, був встановлений Американським онкологічним товариством в

1977 році після того, як було визнано згубний вплив куріння на організм людини та здатність регулярного куріння провокувати розвиток раку. Засідання гуртка відбулось у форматі бесіди-дискусії, метою якого було

привернути увагу до проблеми паління. Студенти-гуртківці презентували повідомлення на теми: «Куріння: користь чи шкода», «Історія тютюнопаління», «Вейпінг – безпечна чи небезпечна альтернатива цигаркам». Студенти-медики підготували цікаві презентації про паління,

інформували про згубний  вплив тютюну на здоров’я, проаналізували статистичні дані щодо паління в світі та Україні, ознайомили з результатами проведеного анкетування серед студентського колективу. До Дня відмови

від паління студенти виготовили стінгазету  «Куріння вбиває».

20.11.20 (п’ятниця)

17 листопада – Всесвітній день боротьби проти ХОЗЛ.

1. Відео лекторій «Профілактика ХОЗЛ та боротьба з тютюнопалінням».  Підготувала та провела викладач – Шип Н.О.

2. Тематична викладка літератури в бібліотеці коледжу.                        Підготувала бібліотекар коледжу – Полійчук   Л.П.

Хронічне обструктивне захворювання легень є одним із найбільш поширених захворювань, якому зазвичай можна запобігти. За даними ВООЗ, сьогодні ця хвороба є четвертою основною причиною смерті у світі. За різними оцінками, в Україні щонайменше 4% населення мають хронічне обструктивне захворювання легень, а близько 2% смертей українців зумовлено цією хворобою.

Головна причина розвитку ХОЗЛ — тютюновий дим (у результаті куріння тютюну або вдихання вторинного тютюнового диму). Найбільш уразливими для цієї хвороби у всьому світі є завзяті курці. У таких пацієнтів хвороба прогресує удев’ятеро швидше, ніж у тих, хто не курить.        

Під час відео лекторію були висвітлені причини, симптоми, лікування та  профілактика ХОЗЛ, зокрема боротьба з тютюнопалінням, а також проведена  вікторина  «Що ви знаєте про шкоду від куріння». Суть вікторини  – дізнатися, наскільки студенти проінформовані про цигарки та їх вплив на  організм.               

 

 

 

 

Поділитися:

Facebook
Telegram

Написати нам