Логотип

Ківерцівський фаховий
медичний коледж

Ківерцівський фаховий
медичний коледж

Тиждень ЦМК гуманітарної та соціально-економічної підготовки

Тиждень ЦМК гуманітарної та соціально-економічної підготовки розпочався 09 листопада.  У День української писемності та мови українці, а серед них також студенти 2к.1с. та 1к. 1с. груп і викладачі коледжу: Прохоренко С.М. та Воляник-Круглік О. М. писали Ювілейний ХХ Радіодиктант національної єдності.

Текст радіодиктанту в студії читала відома акторка Римма Зюбіна. Цьогорічний текст створив письменник і видавець Іван Малкович, а науковою консультанткою проєкту стала докторка філологічних наук, професорка Лариса Масенко. Координатором проєкту був – Дмитро Хоркін.

Двадцятий ювілейний диктант був особливим, адже його мета – показати багаторічну історію радіодиктанту з допомогою людей, які вже зробили написання власною традицією. Про це розказали і написали з нами в прямому ефірі українці з усієї країни, в Об’єднаних Арабських Еміратах, Лівані, Німеччині, Словаччині, Австралії – навіть у Канаді, де на цей час була друга ночі!

10 листопада викладачами коледжу Прохоренко С. М. та Воляник-Круглік О. М.  було проведено мовно-літературну вікторину «Мова – ДНК нації». Захід приурочений до Дня української писемності та мови. Мета вікторини – мотивувати студентів до вивчення української мови та літератури, переконати молоде покоління, що грамотно писати та спілкуватися рідною мовою – це ознака не тільки патріотизму, але і власної гідності.

До участі у мовних змаганнях долучилося дві групи: ІІ курс 1 сестринська та І курс 1 лікувальна, які поділилися на дві команди – «Кирилівці» та «Мефодіївці». Не зважаючи на онлайн-формат, захід пройшов у щирій та дружній атмосфері. Цікаві конкурси, вирішення нестандартних ситуацій, азарт та бажання перемогти спонукали студентів швидко та креативно реагувати на запитання, оперативно знаходити потрібну відповідь та підтримувати членів своєї команди. Під час вікторини учасники мали змогу пригадати та актуалізувати знання з правопису, культури мовлення, орфоепії, риторики та теорії літератури.

З невеликим відривом перемогу здобула команда «Кирилівці» 2к.1-ї сестринської групи. За словами учасників, усі отримали новий досвід, масу позитивних емоцій та розуміння того, що саме їхня генерація відповідальна за розвиток та процвітання рідної мови.

11 листопада викладач коледжу – Качковська Л.Р. організувала і провела вебінар у форматі консультативної зустрічі для студентів 2к.1л.групи з провідним фахівцем Ківерцівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості Мартинюк Л. Г. Тема зустрічі стосувалася перспективи працевлаштування молодих спеціалістів. Представниця районної філії проінформувала про реальні послуги освітнього порталу державної служби зайнятості та про безкоштовні платформи навчання, зокрема Prometheus. Головною метою цього українського громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів є безкоштовне надання онлайн-доступу до курсів якісного рівня, після навчання якого користувачу надається відповідний сертифікат, який також є додатковою перевагою при працевлаштуванні. Сподіваємося, що обговорення актуальних питань реалізації молодого фахівця на ринку праці, матиме позитивний і реальний результат, а основні компетентності, які студенти набувають у процесі навчання будуть початковою сходинкою до успішної професії майбутнього.

Сучасні технології відкривають перед студентами нові можливості пізнання маловідомих сторінок з життя видатних українців.

12 листопада, викладач історії Вишневська З. А. разом зі студентами 2 курсу 1 лікувальної групи здійснили віртуальну мандрівку до Лондона та відвідали Музей визвольної боротьби імені Степана Бандери. Це перший музей у світі, присвячений життю та діяльності одного з найвідоміших ідеологів українського націоналістичного руху. 

У музеї зберігається одяг, в якому Бандера загинув від рук агента КДБ Богдана Сташинського, земля з могили Бандери в Мюнхені, посмертна маска та скульптурний портрет роботи М. Черешньовського. Експозиція містить також особисті речі та книги Степана Бандери, а також екземпляри одностроїв вояків УПА та компас Головного командира УПА Романа Шухевича. Серед документів — підпільні видання різної тематики, зокрема, розповсюджувані за допомогою Підпільної пошти України, видання Української Пресової Служби, різноманітні інформаційні повідомлення.

 

Антинацистський опір українців у музеї репрезентують портрети членів ОУН-в'язнів Аушвіцу та малюнки сцен із цього концтабору (автор малюнків — Петро Балей, в'язень Аушвіцу, автор прозових творів, ідеологічних праць, батько композитора Вірка Балея).

До артефактів пізніших часів належать вишивки, виготовлені жінками-політв'язнями радянських таборів у 70-их рр. ХХ ст.

Студенти не лише ознайомилися з експозицією музею, а й змогли спробувати себе у ролі екскурсоводів, підготувавши коментарі щодо окремих експонатів.

Цікавим доповненням до екскурсії став аудіо запис екскурсії музеєм, яку проводив соратник Степана Бандери та багаторічний директор музею Василь Олеськів.

Поділитися:

Facebook
Telegram

Написати нам