Тиждень ЦМК гуманітарних та соціально-економічних дисциплін сприяє підвищенню рівня мотивації та розвитку в студентів інтересу до предметів циклу. Метою тижня є вдосконалити навички, формувати вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати студентів до роботи над собою, виховувати інтерес до вивчення предметів циклу та сприяти покращенню якості навчання. Досягнення цих результатів можливе при застосуванні інтерактивних методів навчання, використання новітніх технологій, методик та програм.
Тиждень ЦМК гуманітарних та соціально-економічних дисциплін сприяє підвищенню рівня мотивації та розвитку в студентів інтересу до предметів циклу. Метою тижня є вдосконалити навички, формувати вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати студентів до роботи над собою, виховувати інтерес до вивчення предметів циклу та сприяти покращенню якості навчання. Досягнення цих результатів можливе при застосуванні інтерактивних методів навчання, використання новітніх технологій, методик та програм.
В рамках тижня ЦМК гуманітарних та соціально-економічних дисциплін були проведені такі заходи:
1. Круглий стіл з історії України «Українська революція 1917-1921 рр.»
07 листопада 2022 року був проведений круглий стіл на тему «Українська революція 1917-1921 рр». Учасники круглого столу група С 04/1 розглядали такі питання: «Доба УЦР», «Проголошення Універсалів УЦР», «Прихід до влади Павла Скоропадського», «Доба Директорії», «ЗУНР», «Отаманщина», «Зимові походи», « Укладання мирних договорів часів УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ»
Мета заходу: формування національної ідентичності, почуття патріотизму та готовність до участі в процесах державотворення; розвивати в уявленні студентів велич і трагізм подвигів армії УНР у боротьбі за свою державу; виховувати повагу до історичного минулого, почуття національної гідності на прикладах мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України.
2. Вікторина до Дня української мови та писемності.
3. Відеоролик про цікаві факти української мови.
4. Онлайн челендж з німецької мови «Die Sprachen and die Völker» за допомогою платформи Kahoot. Студенти групи С04/1 брали участь.
5. Survey. Слова та вирази іншомовного походження, які вживаються в українській мові (використання платформи Mentimeter).
6. Всеукраїнський радіо диктант національної єдності.
9 листопада, в День української писемності та мови, вже традиційно відбудеться Радіодиктант Національної єдності.
«Цьогорічний Радіодиктант — це перш за все українська акція єднання, де б ми не були. Завдяки можливостям Українського Радіо, до Радіодиктанту може долучитися кожен, незалежно від того, у якій точці земної кулі перебуває у цей непростий для нас усіх час. Сьогодні це особливо важливо, адже ми бачимо, що війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження нашої ідентичності. Це флешмоб поваги до нашої культури, це можливість долучитися до спільної дії, яка об'єднує всіх нас».
Диктант відбудеться 9 листопада об 11:00 за київським часом. Цьогоріч авторкою тексту для Радіодиктанту національної єдності стане українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик. А читатиме текст народна артистка, Герой України Ада Роговцева.
https://www.youtube.com/watch?v=hVqVYykTJ5o
7. Участь у ХХІІІ Міжнародному конкурсі з української мови імені П. Яцика.
8. Олімпіада з основ латинської мови.
9 листопада 2022 року у рамках тижня ЦМК гуманітарних та соціально-економічних дисциплін відбулася коледжна олімпіада з латини «Lingua Latina – Lingua Aeterna. Латинська мова – вічна мова», що об’єднала студентів, які вивчають дисципліну «Основи латинської мови» та виявили бажання продемонструвати свої знання цієї величної класичної мови. Олімпіада складалася з трьох конкурсів: «Я знаю анатомію», «Я пишу рецепти правильно», «Я – знавець клінічної термінології».
За результатами олімпіади були визначені переможці.
Абсолютною переможницею олімпіади стала студентка Л09/1 групи –
Яценко Юлія – I місце.
Друге місце зайняла студентка Л09/1 групи Комарова Софія.
Третє місце виборола студентка С03/2 групи Климовець Соломія.
Переможці олімпіади були нагороджені почесними грамотами.
Щиро вітаємо всіх учасників та бажаємо успіхів у подальших звершеннях!
9. Квест з іоземної мови за допомогою QR кодів для студентів 2 курсу.
10. Демонстрація студентських робіт з теми: «Depression».
11. Демонстрація студентських робіт «Соціологія – це цікаво».
12. Відеоролики про творчу діяльність українських митців.
https://www.youtube.com/watch?v=8SB45yUt_Ig
https://www.youtube.com/watch?v=y1YD_FCmeDE
https://www.youtube.com/watch?v=2rxYOFjBJ88
https://www.youtube.com/shorts/40vUJzY_W08
13. Бінарне відкрите практичне заняття з англійської мови (за професійним спрямуванням) та медсестринства в педіатрії.
12 листопада у групі С01/4 було проведено бінарне практичне заняття з англійської мови (за професійним спрямуванням) та медсестринства з педіатрії з теми: «Дитячі інфекційні захворювання. Тривалі часи».
Одним з пріоритетних завдань практичної медицини є зниження рівня та ліквідація інфекційних захворювань серед дитячого населення, питома вага яких зостається ще дуже високою. Воєнні дії в країні створюють ще більш сприятливі умови для їх поширення.
На щастя, багато захворювань можна уникнути завдяки вакцинації. Такі хвороби як кір, паротит, краснуха та інші визначаються як вакцинокеровані, адже з успіхом профілактуються вчасно зробленими щепленнями.
Однак, залишаються батьки, які категорично налаштовані проти щеплень. Передбачити, як дитина перенесе те чи інше інфекційне захворювання – неможливо. Лікування завжди складніше за профілактику. До того ж, не завжди ефективне. Тому ризик не робити щеплення є невиправданим.
{phocagallery view=category|categoryid=105|limitstart=0|limitcount=0}