Тиждень циклової комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки
Викладач «Основ права» С.Радченко організувала зустріч студентів першого курсу лікувального відділення зі старшим інспектором ювенальної превенції Ківерцівського відділу поліції ГУНП у Волинській області майором поліції Тетяною Пащинскою та начальником Ківерцівського відділення «Безоплатної правової допомоги» Веронікою Ольшевською.
День перший. 23 квітня.
Викладач «Основ права» С.Радченко організувала зустріч студентів першого курсу лікувального відділення зі старшим інспектором ювенальної превенції Ківерцівського відділу поліції ГУНП у Волинській області майором поліції Тетяною Пащинскою та начальником Ківерцівського відділення «Безоплатної правової допомоги» Веронікою Ольшевською.
Начальник Ківерцівського відділення «Безоплатної правової допомоги» Вероніка Ольшевська акцентувала увагу студентів на конституційних правах людини.
Було переглянуто фільм «Права дитини».
Перегляд фільму « Права дитини».
Потому було обговорено права, які порушуються у повсякденному житті, та вирішення їх по суті.
Спілкуючись зі студентами, В. Ольшевська пояснила про відповідальність, яку вони несуть в разі скоєння злочину або адміністративного правопорушення. Запрошена розповіла студентам про згубні наслідки вживання алкоголю, тютюнопаління, наркоманії, про кримінальну відповідальність, яка передбачена за зберігання, вживання та розповсюдження наркотиків.
Вона закликала студентів сумлінно вчитися, адже знання допомагають у різних життєвих ситуаціях та висловила впевненість, що ця зустріч вбереже їх у майбутньому від непродуманих і невірних вчинків.
Старший інспектор ювенальної превенції
Ківерцівського відділу поліції ГУНП у Волинській області
майор поліції Тетяна Пущинська.
Студенти переглянули відеофільм « Сектор ювенальної превенції у ГУНП Волині».
Старший інспектор ювенальної превенції майор поліції Тетяна Пащинська розповіла студентам, що ювенальна превенція запобігає вчиненню правопорушень дітьми та проявам небезпеки відносно них. Саме сюди приходять неповнолітні, які скоїли злочини, батьки, які несуть адміністративну відповідальність за своїх дітей, погодинно приходять рапорти з місць, де відбулися надзвичайні події за участі дітей. Якщо хоч в одній заяві, пояснюючій записці або іншому документі є слово «дитина», він одразу потрапляє до працівників ювенального блоку поліції. Безліч паперів повинен опрацювати поліцейський щодня. Але робота з документами – це лише третя частина портрету працівника поліції.
Навіть перевірка місця проживання дитини може стати проблемою, адже бувають неодноразові випадки, коли «батьки» у нетверезому стані чинять опір поліції. Т. Пущинська розповіла про випадки, коли знаходили дитину в нетверезому стані, яка не перебувала на обліку і з благополучної сім’ї.
Певну частку правопорушень скоюють діти, які не досягли повноліття. І ці правопорушення бувають абсолютно різного характеру, в переважній більшості,через незнання своїх прав та обов’язків. І це викликає тривогу.
Дієвим інструментом попередження правопорушень у підлітковому середовищі є заборона відвідування розважальних заходів та закладів громадського харчування у вечірній та нічний час.
В.Ольшевська ,Т. Пущинська, С.Радченко зі студентами.
Гостей просто «засипали» питаннями. Як засвідчує практика, такі зустрічі є необхідними, бо сприяють підвищенню правової культури молоді, виховують повагу до закону, дають можливість з перших уст отримати необхідну інформацію, усвідомити наслідки протиправних діянь, сприяють підвищенню інтересу до предмету «Основи права».
Зустріч була спрямована на профілактику підліткової злочинності, недопущення втягування дітей у протиправну діяльність, запобігання іншим негативним проявам у дитячому середовищі, адже забезпечення безпеки підростаючого покоління є одним з найважливіших завдань, які стоять перед органами внутрішніх справ.
С. Радченко висловила щирі слова вдячності і наголосила на великому бажанні у подальшій співпраці з представниками правоохоронних органів.
Викладач Радченко Світлана Андріївна.
День другий. 24 квітня.
Прем’єра вистави театральної студії «АрТ-КоМоРа» за п’єсою
М. Куліша «Мина Мазайло»
26.04 2018р., в рамках тижня циклової комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки ( 23.04-27-04 2018р.) театральна студія коледжу «АрТ-КоМоРа» презентувала глядачам свою нову роботу – виставу «Мина Мазайло».
Виставу до тижня комісії студенти готують уже втретє, тому до справи поставилися з відповідальністю. Даний твір був обраний за основу вистави не випадково, адже у ньому порушуються актуальні для сьогодення проблеми.
Тема вистави – мовне питання. За основу взята п’єса Миколи Куліша «Мина Мазайло». Усі члени студії погодились, що проблематика твору, який побачив світ майже століття тому, актуальна і в наш час. Тому наші актори з ентузіазмом підійшли до справи і розподілили між собою нові ролі, враховуючи характер, поведінку та темперамент кожного героя.
Театральна студія налічує десять учасників: Денисевич Д., Радиховський А. – 1к.1л. гр., Кардач А., Юхимку І. – 2к.2л.гр., Геналюк Д., Ковальчук А. – 2к. 1л. гр., Деркач Н., Місько Т. – 2 к. 2с. гр., Одасюк А., Семенчук А. – 4к. 3с. гр.
Усі студенти зацікавлені у своїй діяльності і працюють на результат.
За період величезної кількості репетицій, повторень, підготовок сцени, декорацій та костюмів ці студенти, зібрані з різних груп і навіть відділень, стали справжніми друзями, справжньою командою. Кожен з них добре розуміє, що успіх на сцені залежить не від одного актора, а від спільної гри, спільної роботи, де потрібно розуміти один одного часом і без слів, за рухом, поглядом.
У більшій чи меншій мірі нашим акторам-медикам вдалася нова робота. Зауважимо, що вісім учасників студії виступали на сцені в якості акторів вперше, і абсолютна заповненість залу глядачами (як студентами так і викладачами) дещо збентежила новачків. Але усе вдалося, глядач їх сприйняв і запам’ятав. А вони запам’ятали очі глядача і зі свого невеличкого театрального досвіду вивели ряд простих, але таких необхідних правил, якими і поділилися на обговоренні після вистави:
Керування своїми емоціями;
Знання тексту і вміння підіграти;
Розуміння того, що ти постійно в центрі уваги;
Взаємопідтримка та постійна співпраця;
Швидка реакція у непередбачуваних ситуаціях.
Любов до діла, яке робиш.
Щодо останнього пункту, то з упевненістю можна сказати, що дані студенти люблять своє незвичне для медиків заняття. Щоб підготувати виставу, їм часто доводиться залишатися на репетиції після занять, заучувати немалий обсяг тексту, готувати костюми та декорації, працювати над дикцією та образом. Хоч це і важка робота, але наші актори виконують її з непідробним задоволенням, щоб знову і знову радувати нас новими роботами.
Керівник студентської театральної студії
«АрТ-КоМоРа»
Прохоренко С. М.
{phocagallery view=category|categoryid=31|limitstart=0|limitcount=0|displayname=0|enableswitch=1|piclens=2|type=1}
День третій. 25 квітня.
Розширене засідання історичного гуртка за темою «Галерея історичних портретів: жіноче обличчя України»
Про українську жінку сказано і написано немало. Вона надихала і поетів, і композиторів , і художників. Завжди оберігала свій рід український. І не раз їй доводилося ставати войовницею за майбутнє України.
Ми знаємо цей її колективний портрет. Але він складається з безлічі індивідуальних портретів, не всіма знаних. Чому для більшості цих жінок непересічного таланту, надзвичайної вроди, розуму, шляхетності була уготована часто така трагічна доля, і судився їм такий тернистий шлях?
Роки заслань, розстріли, переслідування, забуття… І – вірність, відданість, патріотизм, національна і людська гідність…
Члени історичного гуртка, студенти І курсу, презентували свою дослідну роботу у формі галереї історичних портретів: «Жіночі обличчя України». Подібко А., Мохнар А., Іванів Я., Годунок В., Корнилюк І. представляли жінок, які присвятили свої життя боротьбі за кращу долю України, Демчук Л., Середюк А., Котлярчук К. – тих, що відроджували, звеличували, прославляли рідну землю добрими справами, Дукач Т., Жданюк Н. розповіли про тих, хто за вироком долі, мав залишити рідний дім, і знайти пристанище на чужині, а Тарасюк В. і Маркелюк Г. – про тих, хто сьогодні працює, творить на благо рідної держави.
Модераторами засідання були Бойченко Д. та Денисевич Д.
Ці величні і славні жінки надихатимуть ще не одне покоління українців.
Викладач Вишневська Зінаїда Антонівна.
День четвертий. 25 квітня.
У читальній залі бібліотеки Ківерцівського медичного коледжу відбулась студентська науково-практична конференція «Роль мови у формуванні інтелектуальної особистості».
У заході взяли участь студенти 2к.1ак. групи, Гайко Катерина, Ірина Богачевська, 3к.2л.гр. – Гаврук Алла, Романюк Вікторія, 3к.3л. – Сущик Софія, Купріянчик Анастасія.
Змістовним наповненням конференції були актуальні питання сьогодення:
1. Резюме. Супровідний (мотиваційний лист).
2.Сучасний погляд на трудову угоду і контракт.
3. Соціально-психологічні чинники ділового діалогу.
4. Національно-мовні особливості слів-звертань у європейських народів.
5. Українська мова на лінгвістичній карті світу.
Цікавою та корисною інформацією поділилась зі студентами запрошений гість заходу Любов Григорівна Мартинюк, працівник Ківерцівського районного центру зайнятості. Студенти були в захопленні від гумористичних роликів про резюме, супровідний лист та про резюме-відеопрезентацію. Загалом захід відіграв роль пізнавальної консультації для студентів-медиків, які складатимуть екзамен з «Української мови (за професійним спрямуванням)».
Викладач Воляник-Круглік Ольга Миколаївна
День п'ятий. 27 квітня.
Світ поезії – дивосвіт.
Приємно усвідомлювати, що студенти не байдужі до краси слова, української мови, дивосвіту поезії.
Аналіз, суперечка, сумнів, душевне сум’яття й бажання збагнути, осягнути, зрозуміти – це ті чинники, що імпонують у окремих студентах і навіть вражають. Студенти по-новому розкрили себе й свій внутрішній світ під час читання та обговорення творів сучасної української лірики.
У полоні світу поезії, краси і таїни слова студенти 1 курсу 1 лікувальної групи вслухались в поетичні рядки сучасних поетів та поетів-світочів минулого. Сьогоднішньому студентству близький і Тарас Шевченко, і Леся Українка, і Іван Франко своєю актуальністю, співзвуччям проблематики і вічною темою кохання. Саме таку думку озвучив студент 1 курсу 1 лікувальної групи Віктор Бончковський, який прочитав «І мертвим, і живим…» Тараса Шевченка. Студент 1 курсу 1 л/к групи Максим Гережун захоплений любовною лірикою Івана Франка. Його хвилює вічна тайна-казка жіночого єства, таємниця жіночої душі. Він навіть переклав одну з поезій автора на російську мову для свого друга, що живе в Росії.
Роман Петрович поділився своїм одкровенням про такий далекий і незбагненний для нього поетичний світ. Проте він все-таки знайшов і для себе улюблені рядки із поезії Василя Симоненка «Диктатори, королі, імператори…».
З задоволенням студенти слухали читання Анастасії Польчук, Юлії Денисюк, Софії Чижук. Студенти ділились враженнями та почуттями, які викликають у них улюблені поезії, розумінням їх образів, метафористики. Зворушливо-тендітною вималювалася Драчева Цибулина у «Баладі золотої Цибулини», яку прочитала Людмила Зубкевич.
Надихаючись творами сучасних майстрів слова, намагається сказати й своє слово Максим Гережун. Власні вірші читали Максим Гережун, Віктор Бончковський, Юлія Денисюк, Аліна Світач, Лілія Панасюк.
Приємно вразив голос Катерини Семенчак, яка виконала «Пісню про матір» на слова Бориса Олійника. Атмосфера довіри, щирості, відкритості і краси слова – цими почуттями, сподіваюсь, глибоко пройнялися студенти 1 курсу 1 лікувальної групи.
Викладач Костюк Людмила Тимофіївна.