Логотип

Ківерцівський фаховий
медичний коледж

Ківерцівський фаховий
медичний коледж

Тиждень циклової методичної комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки (01-05 квітня 2019 р.)

День перший.

   1 квітня 2019 р. викладач основ права Радченко С.А. організувала зустріч студентів ІІ курсу І лікувальної групи  з начальником служби у справах дітей Ківерцівської районної державної адміністрації Скубій Н.П., яка ознайомила студентів з основними завданнями служби у справах дітей: захист прав дитини, представлення  інтересів  дітей в судах, забезпечення діяльності щодо усиновлення та сімейних форм виховання, ведення  справ з опіки та піклування над дітьми, вирішення численних спорів між батьками щодо спілкування з дитиною та визначення місця її проживання, захист житлових прав дітей, ведення  справ дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах тощо.

День перший.

   1 квітня 2019 р. викладач основ права Радченко С.А. організувала зустріч студентів ІІ курсу І лікувальної групи  з начальником служби у справах дітей Ківерцівської районної державної адміністрації Скубій Н.П., яка ознайомила студентів з основними завданнями служби у справах дітей: захист прав дитини, представлення  інтересів  дітей в судах, забезпечення діяльності щодо усиновлення та сімейних форм виховання, ведення  справ з опіки та піклування над дітьми, вирішення численних спорів між батьками щодо спілкування з дитиною та визначення місця її проживання, захист житлових прав дітей, ведення  справ дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах тощо.

   Наталія Петрівна акцентувала увагу присутніх на значенні професійного рівня та  фахової підготовки працівників служби у справах дітей для вирішення питань соціально-правового захисту дітей, зокрема, своєчасного виявлення дітей, які залишилися без піклування, догляду батьків, зазнали насильства чи опинилися в інших складних умовах. Спілкуючись зі студентами, Скубій Н.П. наводила конкретні  приклади роботи служби в ході розгляду звернень та повідомлень про насильство в сім’ї, жорстоке поводження з дітьми.

   Як засвідчує практики, такі зустрічі дають можливість усвідомити наслідки протиправних діянь та сприяють підвищенню правової культури студентської молоді.


{phocagallery view=category|categoryid=61|limitstart=0|limitcount=0}


День другий.

Одним із завдань оновлення сучасної національної освіти є цілеспрямоване формування інтелектуального потенціалу нації. Саме інтелект повинен стати дієвим чинником державо-, культуро- і людинотворення, як того потребує сучасна модель суспільства.

З метою виявлення обдарованої молоді, розвитку її інтересів та в рамках тижня ЦМК гуманітарної та соціально-економічної підготовки проводилась олімпіада з української мови «Знати українську – престижно!».

Проведення олімпіади з української мови дає можливість проаналізувати ефективність системи роботи зі студентською молоддю та визначити шляхи її удосконалення у перспективі підготовки до ЗНО 2020року.

Завдання з української мови містили таке змістове наповнення:

–  Висловити свою думку (до 10 речень) на певну тему;

 – тести різних структурних типів;

– редагування словосполучень, речень, тексту з метою усунення стилістичних та граматичних помилок;

– синтаксичний розбір речення.

Завдання з мови мали системний характер, тобто спрямовувалися на те, щоб з’ясувати рівень навченості студентів з фонетики, лексики, фразеології, морфології, синтаксису, орфографії й пунктуації, культури мовлення тощо.

Олімпіада з української мови «Знати українську – престижно!» відбулась 02.04. 2019р. У ній взяли участь 28 студентів першого курсу сестринського та лікувального відділень. Журі визначило переможців:

 I  місце –  Царюк Анна Юріївна, 1курс 1лік. гр. – 40 балів.

II місце –  Качинська Любов Вікторівна, 1курс. 1лік. гр. – 37 балів.

III місце –  Назарчук Світлана Миколаївна, 1курс. 2сестр гр.–  36 балів.

Годунок Н. А. – 35 б. 

Думич С.П. – 35 б. 

Любчик О. А. – 34 б. 

Володькін І. А. – 32 б.

Роговська Я. С. – 31 б. 

Чечотка В. С. – 31б.

Кучий А. Р. – 30 б.

Корінчук А. Я. – 30 б.

Лавринюк А. А. – 30 б.

Бенесько Г. В. – 28 б. 

Юянець А. В. – 27 б.   

Томук Я. М. – 26 б.

Мокич В. В. – 25 б.  

Ніколайчук Л. Б. – 25 б.   

Петрук  С. С. – 24 б.    

Слива А. С. –  24 б. 

Бабій І. А. –  21 б.   

Баюк А. І. – 21 б.

Кардач О. Г. – 21 б. 

Чекалюк Т. Р.- 21 б.  

Ярмошук В. В. – 21б.  

Бісюк В.В. – 18 б. 

Коліда В. В. – 17б.   

Мартинюк С. І. – 17б.

Боцула Д. Д. – 14б.   

Під час виконання олімпіадних завдань студенти впоралися із завданнями, але були й труднощі:

  • помилки у визначенні односкладних речень;
  • помилки у доборі антонімів до поданих фразеологізмів;
  • помилки при наголошуванні слів;
  • помилки при написанні слів з м’яким знаком та апострофом;
  • помилки  при визначенні підрядних частин складнопідрядного речення.

{phocagallery view=category|categoryid=62|limitstart=0|limitcount=0}


День третій.

Лялька-мотанкаце одна з найдавніших народних іграшок, яка, пройшовши крізь тисячоліття, залишається дуже популярною навіть сьогодні. 

Лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом матері – прародительниці, символом мудрості, берегинею роду. 3 квітня в коледжі проходив майстер-клас «Лялька-мотанка – народна українська іграшка» за участю волинської дитячої письменниці та лялькарки Наталії Бугай.

         Майстриня розповіла про історію виникнення, правила роботи  та матеріали, з яких виготовляються іграшки, про сакральне значення кольорів та «вузликів». Вона привезла частину колекції ляльок-мотанок власного виробництва, з якою могли ознайомитися всі бажаючі.

         Після імпровізованої екскурсії студенти першого курсу 1 та 2 сестринських груп виготовили ангели-обереги, які пізніше були передані для наших воїнів на фронт представниками волонтерського центру «Серце патріота».

         Першокурсники щиро дякували Наталії Бугай та викладачам Вишневській З.А., Ревко І.О. та Бурман І.Ю. за цікаво проведений час та позитивні емоції!


{phocagallery view=category|categoryid=63|limitstart=0|limitcount=0}


День четвертий.

04.04 2019р., в рамках тижня циклової комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки ( 01.04 – 05.04 2019р.), театральна студія коледжу «АрТ-КоМоРа» презентувала  глядачам свою нову роботу – виставу «Досить сюрпризів!».

Виставу до тижня комісії студенти готують не вперше, тому до справи поставилися з відповідальністю. На цей раз головною темою дійства стала вічна проблема кохання та взаємовідносин у сучасному суспільстві, яке в більшості випадків орієнтоване на матеріальний аспект життя.

Сюжет вистави, який, до речі, учасники студії придумали самі,  дуже поширений  – це щирі почуття багатого і успішного чоловіка до своєї хатньої робітниці. І вкотре студентам вдалося довести просту істину – справжнє кохання долає будь-які перешкоди, у тому числі і соціальну нерівність.

Театральна студія налічує дев’ять  учасників: Бончковський В. 2 к. 1 л. гр.,  Гережун М. 2 к. 1 л. гр., Денисевич Д. 2 к. 2 л. гр., Деркач Н., Місько Т. – 3 к. 2с. гр.,   Геналюк Д., Ковальчук А. – 3 к. 1л. гр., Степанюк О.,  Юхимку І. – 3 к.2л.гр.. Усі вони зацікавлені у своїй діяльності і працюють на результат.

За період величезної кількості репетицій, підготовки  декорацій  та  костюмів ці студенти, зібрані з різних груп і навіть відділень, стали справжніми друзями, справжньою командою. Кожен з них добре розуміє, що успіх на сцені залежить не від одного актора, а від спільної гри, спільної роботи, де потрібно розуміти один одного часом і без слів, за рухом, поглядом.

Акторам-медикам нова робота вдалася. Про це свідчили заповнений глядачами зал, щире захоплення роботою студентів на сцені та шалені оплески. 

З упевненістю можна сказати, що учасники «АрТ-КоМоРи»  люблять своє незвичне для медиків заняття. Щоб підготувати виставу, їм часто доводиться залишатися на репетиції після занять, заучувати немалий обсяг тексту,  працювати над образом. Хоч це і важка робота, але наші актори виконують її з непідробним задоволенням, щоб знову і знову радувати нас новими роботами.


{phocagallery view=category|categoryid=64|limitstart=0|limitcount=0}


День п'ятий.

Поезія – це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово!

Поезія – це музика душі.

Це ніжні струни, що у серці грають.

Це писані не розумом вірші,

Здається, кращого у світі цім немає…

Поезія – це завжди крок вперед

від суєти, буденної нудоти

у стан душі, окриленої в лет,

до неба слів, до вільної свободи.

О. Олехо.

Засідання літературного клубу «Ліра» 5 квітня 2019р. було присвячено поезії. Поезія… Таке коротке і змістовне слово! Вона і втішить, і пригорне, і приголубить. Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, закликати людину мислити образами, допомагає спілкуванню, розширює кругозір.

 Звідки в душі людини народжуються геніальні вірші? Від чого з’являється дивовижний дар, який спонукає звичайні слова звучати по-новому, від яких сильніше б’ється серце і захоплює подих? Відповіді на  ці запитання членам літературного клубу «Ліра» дала Людмила Тимофіївна Костюк. Завідувач бібліотеки Лариса Петрівна Полійчук представила присутнім збірку «Обпалені крила. Поезія сучасної України», яка вийшла у Київському видавництві «Друкарський двір Олега Федорова». Серед авторів цього видання і  Людмила Тимофіївна, викладач української літератури коледжу. Світ її поезії – це світ краси й глибокого ліризму, вічності життя. Їй притаманна яскрава образність, глибина і філософізм думки, особлива м`якість та одухотвореність.

Поділитися:

Facebook
Telegram

Написати нам