22 березня 2019 року в Ківерцівському медичному коледжі відбулося інтегроване відкрите заняття на основі компетентнісного підходу з використанням інтерактивних технологій навчання.
2 березня 2019 року в Ківерцівському медичному коледжі відбулося інтегроване відкрите заняття на основі компетентнісного підходу з використанням інтерактивних технологій навчання. Проблему розвитку аеробної (розвивається в середовищі з киснем) інфекції підняли три викладача – Наталія Недільська (хірургія), Валентина Кислюк (акушерство), Василь Дутік (невідкладні стани) та студенти 4 курсу відділення "Лікувальна справа".
Мотивація навчальної діяльності вагома, адже інфекція в хірургії та акушерстві – це одна з найактуальніших і вічних проблем медицини. Широке розповсюдження гнійно-запальних захворювань спостерігається у всіх країнах і становить 30-35 % від хірургічно-акушерських хвороб як наслідок широкого і безконтрольного застосування антибіотиків і їх мутагенної дії на мікроорганізми, які стають антибіотикорезистентними.
Вельми частою причиною виникнення тяжких гнійних ускладнень, сепсису виявляються інфекції з локалізацією в черевній порожнині.
Гострий апендицит – одне з найбільш поширених гострих хірургічних захворювань органів черевної порожнини. Може виникнути в будь-якому віці, проте частіше у віці 15-59 років. У людей старшого і похилого віку це захворювання перебігає з ускладненнями гнійно-септичного характеру.
Розвиток гнійної інфекції у жінок, як правило, є наслідком гострих запальних процесів придатків матки або ускладнень, що виникають в післяабортний і післяпологовий періоди.
Фельдшер сімейної медицини приймає безпосередню участь на всіх етапах лікування хворого з гнійною патологією і повинен вміти розпізнавати гнійні захворювання, приймати вірну тактику, брати участь в консервативному і оперативному лікуванні, готувати пацієнта до обстежень, вести післяопераційний догляд за хворими.
Хуанді, давній китайський імператор (2698-2598 р.р. до н.е.) казав : "Медицина не може врятувати від смерті, але спроможна продовжити життя, зміцнити моральність, заохочуючи доброчесність, переслідуючи порок — цього смертельного ворога здоров’я,— може вилікувати багато недуг, що уражають людство, і робить сильнішими державу й народ своїми порадами".
Заняття проходило у формі круглого стола з використанням сучасних психолого-педагогічних технологій, таких, як "мозковий штурм" з активним пошуком істини з багатьма варіантами запропонованих ідей, кейс-метод у вигляді педагогічної техніки "шести капелюхів", побудований на застосуванні паралельного мислення, коли умовні капелюхи різних кольорів, а це різні сторони конкретної життєвої ситуації, співпрацюють один з одним для ефективного вирішення медичної проблеми. На занятті використовували також інтерактивні технології – роботу в малих групах, роботу в парах під час практичного тренінгу. Проведена вайбер-консультація з завідувачем відділення детоксикації Луцької міської клінічної лікарні, лікарем вищої категорії, Ігорем Леонідовичем Гордійчуком. Для узагальнення і закріплення знань з проблем розповсюдження інфекції в медицині показано відеоматеріали: "Гострий апендицит більше не лікуватимуть хірургічно?", "Медичні нанороботи", "Лапароскопія в гінекології", "Гемодіаліз".
Студенти-випускники з зацікавленням підійшли до вирішення медичних завдань, були активними, відчувалося накопичення знань, набутих протягом всіх років навчання; корисну інформацію презентували як пошукову роботу: "Кількість абортів в Україні та їх основні причини", "Захворюваність на гострий апендицит за віком", "Септичний шок і його причини".
Викладачі циклових комісій акушерства і хірургії вдячні, що заняття відвідали: директор коледжу д.б.н. Тетяна Комшук, заступник директора з навчальної роботи Світлана Буйволенко, завідувачка сестринсько-акушерського відділення Лілія Климовець, методист коледжу Оксана Фурман, колеги-медики, викладачі інших спеціальностей.
Фото з відкритого заняття репрезентувала викладач хірургії Тетяна Маєвська.
Голова ЦМК хірургічних дисциплін Н. Недільська,
Голова ЦМК акушерських дисциплін В. Кислюк,
Викладач хірургії В. Дутік.
{phocagallery view=category|categoryid=59|limitstart=0|limitcount=0}